Aby zbudować ponadczasową organizację trzeba konsekwentnie oraz nieskończenie wykonywać kilkadziesiąt rzeczy jednocześnie i - co niezwykle istotne - robić to dobrze. Wszelkie niedoskonałości w tym długofalowym procesie będą nas od tego celu oddalały

Marek Śliboda

Prezes Zarządu Marco sp. z o.o.

 • Oferta szkoleniowa

  Zapraszamy do udziału w szkoleniu:

  W drodze do doskonałości, czyli jak zbudować wizjonerską i ponadczasową organizację

  Praktycy biznesu zaprezentują w jaki sposób zarządzanie oparte na wartościach i szacunku przekłada się na długofalowy, zrównoważony rozwój organizacji połączony ze wzrostem rentowności prowadzonej działalności.

 • Czego Cię nauczymy?

  Dlaczego Marco?

  Nasza firma uznawana jest za jedną z wzorcowych firm nowej fali zarządzania w Polsce, określana przez niektórych jako największa turkusowa organizacja w kraju.

  Wielokrotnie uczestniczyliśmy w konferencjach oraz seminariach poświęconych tematyce organizacji i zarządzania, gdzie zaobserwowaliśmy, że zapotrzebowanie na dzielenie się tą wiedzą jest naprawdę spore.

  Wiemy, że nasze poglądy nie należą do popularnych, a dla niektórych przedstawicieli świata biznesu mogą wydawać się wręcz kontrowersyjne, jednak dla nas, to, co robimy jest zupełnie naturalne i chcielibyśmy przyczynić się do wprowadzenia takiej "normalności" w całym kraju.

  Czego Cię nauczymy?

  Praktycy biznesu zaprezentują w jaki sposób zarządzanie oparte na wartościach i szacunku przekłada się na długofalowy, zrównoważony rozwój organizacji połączony ze wzrostem rentowności prowadzonej działalności.

   

  Praktyczne porady, odpowiedzi na pytania i konsultacje, a także nauka obsługi narzędzi oraz ich udostępnienie sprawią, że bez trudu będzie można wdrożyć nabyte kompetencje w swoją codzienność.

   

  Uczestnicy nauczą się jak w praktyce wykorzystać najważniejsze czynniki sukcesu w budowaniu organizacji ponadczasowej. Poruszone tematy będą idealną odpowiedzią dla osób zafascynowanych turkusowym, partycypacyjnym stylem zarządzania, opartym na szacunku i wartościach, na wizji i misji stworzenia wyjątkowej, rodzinnej organizacji.

   

  Marco sp. z o.o. jako jedna z wzorcowych firm nowej fali zarządzania w Polsce, uchyli rąbka tajemnicy i podpowie uczestnikom jak zbudować takiej jakości organizację w ich własnych warunkach. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję do przechwycenia wielu praktycznych elementów know-how Marco sp. z o.o. oraz nauczą się jak korzystać z autorskich narzędzi, opracowanych przez gliwicką firmę, a część z nich otrzymają do użytku w ramach swojej codziennej działalności.

   

  Jeżeli jesteś pozytywnym idealistą zafascynowanym turkusowym zarządzaniem opartym na wartościach i pragniesz wdrożyć realną zmianę w polskim otoczeniu biznesowym, skontaktuj się z nami!

 • Tematyka szkolenia

  Kwestie poruszane na szkoleniu

  W trakcie szkolenia poruszamy kluczowe kwestie, na które należy zwrócić uwagę, budując ponadczasową organizację. Dowiesz się, m.in.:

   

  • jak określić długofalowy sens istnienia organizacji oraz wspólne, fundamentalne wartości,
  • jak zrekrutować osoby, które w naturalny sposób będą się z tymi wartościami utożsamiały,
  • jak wzbudzić prawdziwe zaangażowanie w budowę organizacji,
  • jak wyłaniać prawdziwych liderów wewnątrz organizacji,
  • jak podnosić świadomość oraz nieustannie doskonalić wszystkie procesy,
  • jak pogodzić partycypację w zarządzaniu z tradycyjnym podejściem procesowym,
  • jak zbudować przyjazne środowisko pracy i rodzinną atmosferę,
  • jak określić równowagę pomiędzy działalnością biznesową a działalnością społeczną,
  • dlaczego tak niewielu udaje się zbudować ponadczasową organizację.
 • Ścieżka realizacji szkolenia

  Zgłoś się do nas wypełniając

  formularz!

  Ścieżka realizacji szkolenia

  Pomożemy Ci wypełnić

  wszystkie dokumenty!

  Rejestracja u operatora

  i podpisanie umowy

  Szkolenie

  Badanie satysfakcji

  Uzyskanie

  dofinansowania

 • Formularz zgłoszeniowy

  Weź udział w szkoleniu

  Jeżeli chciałbyś wziąć udział w naszym szkoleniu, wypełnij poniższy formularz

  Wymagany

  Wymagany

  Wysyłanie formularza...

  Wystąpił błąd na serwerze.

  Dziękujemy za zgłoszenie!

  Wymagany

  Wymagany

  Wymagany

  Wymagany

  Wymagany

  Wymagany

  Wymagany

  Wymagany

  Wymagany

  Wymagany

 • Rekomendacje

  Gorąco polecamy wizytę w firmie Marco, podczas, której można dowiedzieć się jak w praktyce funkcjonują firmy turkusowe.

  Mieliśmy możliwość zobaczyć jak zaprojektowano biura, które sprzyjają kreatywnej pracy i dobrej współpracy oraz jak wyglądają hale produkcyjne.

  Dowiedzieliśmy się o nietypowych standardach rekrutacji, sposobach podejmowania decyzji w firmie przy współudziale pracowników oraz o społecznej działalności firmy.

   

  IKEA

  Gorąco polecam ofertę szkoleń otwartych MARCO. Szkolenie przeprowadzone zostało przez wysokiej klasy specjalistów – praktyków "zarządzania w turkusie" co powoduje, że omawiane przykłady są niezwykle interesujące, pouczające i inspirujące. Szkolenia pozwalają także na poznanie siedziby firmy od środka. Miła i otwarta atmosfera spotkania buduje przestrzeń do ciekawych dyskusji. Polecam każdej firmie, która szuka inspiracji na zbudowanie wyjątkowego miejsca pracy.

   

  Lider sklepu Decathlon Bytom

  Na rynek weszło młode pokolenie menedżerów, które nie ma nic wspólnego ze stylem robienia biznesu znanym z lat 90. Partycypacyjny model zarządzania oparty na zasadach szacunku do zespołu, wzajemnej pomocy, uczciwości, etyce i ciągłym doskonaleniu się, to zasady które powinny przyświecać każdej firmie. Dzięki powyższym praktykom dołożymy dużą cegłę do zmiany świata na lepsze. Z całą odpowiedzialnością i przyjemnością rekomenduję szkolenie W drodze do doskonałości w firmie Marco

   

  Konrad Podosek, Prezes zarządu Go2Sport

  Ogromnie dziękuję za wczorajsze szkolenie, w imieniu swoim i dziewczyn. „Dziękuję” to o wiele za mało za to, że zmieniacie sposób myślenia. Od rana zapisałem już dwadzieścia stron refleksji po wczorajszym dniu. Będziemy teraz pracować nad tym, żeby wcielić to w życie i podać dalej. Oby Wasze dzieło rozkwitało, nie mam wątpliwości, że świat będzie lepszy w tych miejscach, których dosięgniecie

  Aleksander Baj, Wydawnictwo Element

  Pozytywy ze szkolenia: przykłady praktyczne, porażki/błędy/potknięcia i wyciągnięte z nich lekcje, zaangażowanie merytorycznie przygotowanych osób z różnych działów firmy, szkolenie nie tylko w formie siedzącej

  Szymon Parzych, Famatech - Technologie internetowe

  Mówienie z serca" dało się odczuć że było to prowadzone przez praktyków

  Piotr Łabno, Famatech - Technologie internetowe

  Mistrz się pojawia, gdy uczeń jest gotowy". To znakomite szkolenie pokazuje, że można zbudować świetnie prosperujący biznes według reguł partnerstwa i współpracy ludzi wokół wspólnej idei. Jest przeznaczone dla rozwijających się organizacji, dlatego warto przyjść na nie przygotowanym, z własnymi pytaniami. Prowadzący nie pozostawią nas bez odpowiedzi, lecz poprowadzą do poszukania naszych własnych. Nie spodziewaj się więc, że Marek powie Ci, jak masz prowadzić swój biznes - ale z pewnością pomoże Ci poszukać Twoich własnych pomysłów i rozwiązań.

   

  Ewa Zmysłowska, White Label Coders sp. z o.o.

  Szkolenie jest zdecydowanie warte uwagi i zainteresowania. Pozwala na spojrzenie na problemy bieżącej działalności w nowy sposób a także na uświadomienie sobie , że to co dla nas wydaje się trudne lub niemożliwe do do wykonania, wynika głównie z ograniczeń jakie na siebie sami nakładamy często nieświadomie.

  Artur Sadowski, red jungle Artur Sadowski

  Model zarządzania firmą obowiązujący w Marco jest mi bardzo bliski. Fantastycznie jest widzieć, że to nie utopia, lecz coś dającego się osiągnąć w praktyce. Szkolenie uświadomiło mi, że kluczem do sukcesu jest ogromna praca do wykonania po stronie podnoszenia świadomości własnej w gronie zarządu i  całego zespołu firmy. To coś, co nie zadzieje się samo, jedynie dzięki doborowi właściwych ludzi. Jednocześnie mam nadzieję, że szkolenie, w którym wzięła udział połowa naszej załogi będzie dla nas trampoliną i dzięki potężnej dawce wiedzy podpartej autorytetem Marka Ślibody - przybliży nas o kolejny duży krok do turkusu. Dziękujemy serdecznie i mamy apetyt na więcej! :-)

  Paweł Zmysłowski, White Label Coders sp. z o.o.

  Wartość merytoryczna jaka jest wynoszona ze szkolenia jest niezwykle cenna, a  sposób prowadzenia (przerwy, posiłki) pozwala na pełnym skupieniu się na szkoleniu.

  Rafał Łempa, White Label Coders sp. z o.o.

  "Must have" dla wszystkich organizacji które chcą osiągnąć coś więcej niż tylko zyski finansowe, zwłaszcza gdy nie wiedzą jak to zrobić lub mają z tym problemy. Nie jest to szkolenie dla jednej osoby, czy dla zarządu ale dla całego przekroju firmy. W mojej opinii najwięcej można wyciągnąć z szkolenia gdy weźmie w nim udział swego rodzaju grupa reprezentacyjna instytucji taka w której zawierają się pracownicy z każdej dziedziny prowadzonej działalności. Do szkolenia nie powinno się podchodzić bez wcześniejszego przygotowania, a przed przystąpieniem do szkolenia uczestnik powinien przygotować listę pytań którą będzie chciał zadać Markowi. Oczywiście prowadzący szkolenie nadrobią wszelkie braki w wiedzy uczestników, ale trzeba na to przeznaczyć czas który mógłby być lepiej wykorzystany.

  Jakub Białas, JDev Jakub Białas

  Szkolenie pozwala spojrzeć z innej perspektywy na sposób zarządzania firma, napewno nie jest dla wszystkich. Ale pokazuje, że przykładając większą uwagę do rzeczy które czasem wydają się błahe i nieistotne z punktu prowadzenia firmy można zbudować zgrany i zdyscyplinowany zespół.

  Andrzej Halejcio, 360dev Andrzej Halejcio

 • ISO 9001

  ISO 9001

  Ciągle doskonaląc nasze działania podjęliśmy decyzję, aby również w obszarze szkoleń wdrożyć system zarządzania. Dzięki temu nasi klienci mają dodatkową gwarancję wysokiej jakości świadczonych usług.

Copyright © 2018 Marco. Wszelkie prawa zastrzeżone.